Go to Top

E-mail marketing dzisiaj

W dzisiejszych czasach e-mail marketing nie jest już tylko skończoną liczbą aktywności, które od stworzenia pomysłu do momentu realizacji zamykają kampanię komunikacyjną. Oczywiście, że dla wielu e-marketerów polega on na „wysyłaniu mailingów” lub „dbaniu o bazę subskrybentów”. Inboks.pl idzie jednak kilka kroków dalej.

  1. Skuteczna kampania nie może obyć się bez wiedzy na temat bazy odbiorców. Jakiekolwiek informacje dodatkowe o kliencie lub prospekcie znacznie podnoszą szansę na zainteresowanie treścią e-maila przez prosty zabieg, jakim jest personalizacja wiadomości e-mail. Im więcej masz informacji o swoich klientach, tym skuteczniejszą komunikację przygotujemy.
  2. Oszacowanie wartości klienta, czyli analiza danych transakcyjnych w bazie, pozwala nie tylko ograniczać koszty, ale i tworzyć znacznie atrakcyjniejsze promocje, których celem jest zaangażowanie i skłonienie do pierwszego zakupu klientów niezdecydowanych.
  3. Komunikacja multikanałowa pozwala docierać z komunikatem do wszystkich osób w bazie. Kampanie komunikacyjne, tworzone przez nas, uwzględniają prosty fakt, że nie każdy chce czytać e-maile. W każdym kanale komunikacji tkwi potencjał, a odpowiednia segmentacja bazy pozwoli skierować klienta do takiego, w którym ma największe szanse na konwersję.
  4. E-mail jest niezależnym nośnikiem treści, w którym rzadko sprawdzają się dobre praktyki, stosowane w kampaniach ulotkowych czy banerowych. Jeśli Twoje e-maile wyglądają jak ulotki na klamkę lub odpowiednikiem banera z nagłówkiem i stopką – bądź pewien, że to nie zadziała. E-mail potrafi być nieporównywalnie skuteczniejszy, niż inne środki masowej komunikacji. Warunkiem jest jego dobre zaprojektowanie, uwzględniające dobre praktyki e-mail marketingu.
  5. Kompleksowe, holistyczne spojrzenie na komunikację w ogóle. Jeśli w Twojej firmie komunikacja z klientami jest niepoukładana i często przypadkowa lub ma charakter cykliczny, ale głównie opiera się na statycznych szablonach, na pewno generuje niepotrzebne koszty i wraz z upływem czasu jest coraz mniej skuteczna.
  6. E-mail, jak żaden inny kanał, pozwala na podejmowanie natychmiastowych reakcji w określonych sytuacjach (czytaj: dla zdefiniowanych przez Ciebie zdarzeniach w bazie danych klientów). Procesy zarządzania wartością i lojalnością klienta, wspierane przez personalizowane e-mailingi, są nieporównywalnie tańsze i skuteczniejsze, niż inne kanały komunikacji z klientem.
Jeśli potrzebujesz wsparcia we wdrożeniu opisanych wyżej procesów w ramach swoich działań komunikacyjnych lub po prostu chcesz powierzyć opiekę nad działaniami e-mail marketingowymi firmie z kompetencjami, zachęcamy do zapoznania się z nasza ofertą oraz do kontaktu.
, , , , ,